TFA0402R10R0F-T10
DigiKeys produktnummer
4463-TFA0402R10R0F-T10TR-ND - Remsa och spole (TR)
4463-TFA0402R10R0F-T10CT-ND - Remsbit (CT)
4463-TFA0402R10R0F-T10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TFA0402R10R0F-T10
Beskrivning
RES 10 OHM 1% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,014" (0,35mm)