TFA0402R1000J-T10 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TFA0402R1000J-T10 |
Beskrivning | RES 100 OHM 5% 1/16W 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 Ohms ±5% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper Automotive AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,014" (0,35mm) |