D1WRL1206L4R050D-T5
DigiKeys produktnummer
4463-D1WRL1206L4R050D-T5TR-ND - Remsa och spole (TR)
4463-D1WRL1206L4R050D-T5CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D1WRL1206L4R050D-T5
Beskrivning
RES 0.05 OHM 0.5% 1/2W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 mOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Anti-svavel, strömavkänning, flamtåligt ytskikt, fuktbeständig, säkerhet Metallfolie
Kategori
Egenskaper
Anti-svavel, strömavkänning, flamtåligt ytskikt, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±30ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)