D1MPC0402RR025FF-T10
DigiKeys produktnummer
4463-D1MPC0402RR025FF-T10TR-ND - Remsa och spole (TR)
4463-D1MPC0402RR025FF-T10CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D1MPC0402RR025FF-T10
Beskrivning
RES 0.025 OHM 1% 1/3W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, strömavkänning, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,022" (1,00 x 0,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,013" (0,33mm)