AC31700-01B
DigiKeys produktnummer
5350-AC31700-01BTR-ND - Remsa och spole (TR)
5350-AC31700-01BCT-ND - Remsbit (CT)
5350-AC31700-01BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC31700-01B
Beskrivning
ANT BOOSTER 5G 4G LTE SMD CHIP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
700MHz, 850MHz, 900MHz, 1,8GHz, 1,9GHz, 2,1GHz, 2,4GHz, 3,5GHz, 5GHz 4G, 5G, Cat-M1, CDMA, mobilnät, GSM, LTE, LTE-M, NB-IoT, UMTS Chip RF-antenner 698MHz-803MHz, 791MHz-894MHz, 1,695GHz-2,2GHz, 2,3GHz-2,69GHz 1dBi, 0,5dBi, 3dBi, 5dBi Lödmetall Ytmontering
Kategori
VSWR
Tillverkare
The Antenna Company
Returförlust
-3,9dB, -3,5dB, -5,1dB, -5,3dB
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Förstärkning
1dBi, 0,5dBi, 3dBi, 5dBi
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
2 W
RF-familj/standard
Mobiltelefon
Terminering
Lödmetall
Frekvensgrupp
Bredband
Monteringstyp
Ytmontering
Frekvens - (center/band)
700MHz, 850MHz, 900MHz, 1,8GHz, 1,9GHz, 2,1GHz, 2,4GHz, 3,5GHz, 5GHz
Höjd (max)
0,118" (3,00mm)
Frekvensomfång
698MHz-803MHz, 791MHz-894MHz, 1,695GHz-2,2GHz, 2,3GHz-2,69GHz