TPS7B92120DBVR
DigiKeys produktnummer
296-TPS7B92120DBVRTR-ND - Remsa och spole (TR)
296-TPS7B92120DBVRCT-ND - Remsbit (CT)
296-TPS7B92120DBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPS7B92120DBVR
Beskrivning
IC REG LINEAR 12V 300MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
3 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
250 µA
Artikelstatus
Aktiv
PSRR
55dB-43dB (10kHz-100kHz)
Utgångskonfiguration
Styrfunktioner
Current Limit
Utgångstyp
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Antal regulatorer
1
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (max)
40V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
12V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - spänningsfall (max)
3,7V vid 300mA