TPS7A201825PDQNR
DigiKeys produktnummer
296-TPS7A201825PDQNRTR-ND - Remsa och spole (TR)
296-TPS7A201825PDQNRCT-ND - Remsbit (CT)
296-TPS7A201825PDQNRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPS7A201825PDQNR
Beskrivning
IC REG LIN 1.825V 300MA 4-X2SON
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA 4-X2SON (1x1)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPS7A201825PDQNR Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
15 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
2 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
65dB-40dB (100Hz-1MHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6V
Inkapsling/låda
4-XDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
1,825V
Leverantörens enhetsförpackning
4-X2SON (1x1)
Spänning - spänningsfall (max)
0,2V vid 300mA