TPS793475DBVR
DigiKeys produktnummer
296-TPS793475DBVRTR-ND - Remsa och spole (TR)
296-TPS793475DBVRCT-ND - Remsbit (CT)
296-TPS793475DBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPS793475DBVR
Beskrivning
IC REG LIN 4.75V 200MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPS793475DBVR Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
220 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB-43dB (100Hz-100kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
4,75V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,13V vid 200mA