TPS79101DBVR
DigiKeys produktnummer
296-11864-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-11864-1-ND - Remsbit (CT)
296-11864-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPS79101DBVR
Beskrivning
IC REG LIN POS ADJ 100MA SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Justerbar 1 Utgång 100mA SOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPS79101DBVR Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
250 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, omvänd polaritet, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V