TPS62400DRCT
DigiKeys produktnummer
296-20690-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-20690-1-ND - Remsbit (CT)
296-20690-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPS62400DRCT
Beskrivning
IC REG BUCK ADJ DL 10VSON
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 0,6V 2 Utgång 400mA, 600mA 10-VFDFN exponerad kontaktyta
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPS62400DRCT Modeller
Kategori
Spänning - utspänning (min/fast)
Tillv.
Spänning - utgång (max)
6V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
2,25MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
2
Leverantörens enhetsförpackning
10-VSON (3x3)
Spänning - ingång (min)
2,5V
Basproduktens nummer
Spänning - ingång (max)
6V