TMCS1100A2QDR
DigiKeys produktnummer
296-TMCS1100A2QDRTR-ND - Remsa och spole (TR)
296-TMCS1100A2QDRCT-ND - Remsbit (CT)
296-TMCS1100A2QDRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TMCS1100A2QDR
Beskrivning
PRECISION ISOLATED CURRENT SENSO
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 1 kanaler Halleffekt Dubbelriktad 8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TMCS1100A2QDR Modeller
Kategori
Linjäritet
±0,05%
Tillv.
Precision
±0,4%
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - källa
3V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - drift (max)
6mA
För mätning
AC/DC
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Sensortyp
Polarisering
Dubbelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Känslighet
100mV/A
Basproduktens nummer
Frekvens
80kHz