TLV61220DBVR
DigiKeys produktnummer
296-30547-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-30547-1-ND - Remsbit (CT)
296-30547-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TLV61220DBVR
Beskrivning
IC REG BOOST ADJ 220MA SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Boost Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 1,8V 1 Utgång 220mA (switch) SOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TLV61220DBVR Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
5,5V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - utgång (max)
5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - utgång
Funktion
Step-up
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Spänning - ingång (min)
0,7V