SN74LVC3G14DCTR
DigiKeys produktnummer
296-13284-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-13284-1-ND - Remsbit (CT)
296-13284-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SN74LVC3G14DCTR
Beskrivning
IC INVERT SCHMITT 3CH 3-INP SM8
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Inverterare IC 3 Kanalig Schmitt Trigger SM8
EDA-/CAD-modeller
SN74LVC3G14DCTR Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - tomgång (max)
10 µA
Tillv.
Ström - utgång hög, låg
32mA, 32mA
Serie
Logiknivå - låg
0,7V-2,5V
Logiknivå - hög
1,4V-3,7V
Max utbredningsfördröjning @ V, max CL
4,3ns vid 5V, 50pF
Logiktyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal kretsar
3
Antal ingångar
3
Leverantörens enhetsförpackning
SM8
Egenskaper
Schmitt Trigger
Inkapsling/låda
8-LSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,110", 2,80mm)
Spänning - källa
1,65V-5,5V