SN74LVC2G32DCTR
DigiKeys produktnummer
296-13267-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-13267-1-ND - Remsbit (CT)
296-13267-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SN74LVC2G32DCTR
Beskrivning
IC GATE OR 2CH 2-INP SM8
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
OR Gate IC 2 Kanalig SM8
EDA-/CAD-modeller
SN74LVC2G32DCTR Modeller
Kategori
Ström - utgång hög, låg
32mA, 32mA
Tillv.
Logiknivå - låg
0,7V-0,8V
Serie
Logiknivå - hög
1,7V-2V
Max utbredningsfördröjning @ V, max CL
3,2ns vid 5V, 50pF
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal kretsar
2
Leverantörens enhetsförpackning
SM8
Antal ingångar
2
Inkapsling/låda
8-LSSOP, 8-MSOP (Bredd 0,110", 2,80mm)
Spänning - källa
1,65V-5,5V