SN74LVC2G14DBVT
DigiKeys produktnummer
296-26618-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-26618-1-ND - Remsbit (CT)
296-26618-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SN74LVC2G14DBVT
Beskrivning
IC INVERTER 2CH 2-INP SOT23-6
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Inverterare IC 2 Kanalig Schmitt Trigger SOT-23-6
EDA-/CAD-modeller
SN74LVC2G14DBVT Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - tomgång (max)
10 µA
Tillv.
Ström - utgång hög, låg
32mA, 32mA
Serie
Logiknivå - låg
0,3V-1,4V
Logiknivå - hög
1,4V-3,7V
Max utbredningsfördröjning @ V, max CL
4,7ns vid 5V, 50pF
Logiktyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Antal kretsar
2
Antal ingångar
2
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-6
Egenskaper
Schmitt Trigger
Inkapsling/låda
SOT-23-6
Spänning - källa
1,65V-5,5V