MSP430FR2111IPW16R
DigiKeys produktnummer
296-47344-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-47344-1-ND - Remsbit (CT)
296-47344-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MSP430FR2111IPW16R
Beskrivning
IC MCU 16BIT 3.75KB FRAM 16TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MSP430 CPU16 MSP430™ FRAM Mikrokontroller IC 16-bitars 16MHz 3,75KB (3,75K x 8) FRAM 16-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MSP430FR2111IPW16R Modeller
Kategori
Programminnesstorlek
Tillv.
Programminnestyp
FRAM
Serie
RAM-storlek
1K x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Artikelstatus
Aktiv
Dataomvandlare
A/D 8x10b
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Oscillatortyp
Intern
Processorkärna
MSP430 CPU16
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Kärnstorlek
16-bitars
Monteringstyp
Ytmontering
Hastighet
16MHz
Leverantörens enhetsförpackning
16-TSSOP
Anslutningar
I2C, SCI, SPI, UART/USART
Inkapsling/låda
16-TSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)