LP5912-3.3DRVT
DigiKeys produktnummer
296-44153-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-44153-1-ND - Remsbit (CT)
296-44153-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LP5912-3.3DRVT
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6-WSON
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA 6-WSON (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LP5912-3.3DRVT Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
55 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
600 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
80dB-40dB (100Hz-100kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal, mjukstart
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, omvänd polaritet, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
6-WDFN exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
6-WSON (2x2)
Spänning - spänningsfall (max)
0,18V vid 500mA