LP2981IM5-3.3/NOPB
DigiKeys produktnummer
LP2981IM5-3.3/NOPBTR-ND - Remsa och spole (TR)
LP2981IM5-3.3/NOPBCT-ND - Remsbit (CT)
LP2981IM5-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LP2981IM5-3.3/NOPB
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 100mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LP2981IM5-3.3/NOPB Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
95 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
1.7 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
63dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
16V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,37V vid 100mA