LM536033QPWPTQ1
DigiKeys produktnummer
296-42428-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-42428-1-ND - Remsbit (CT)
296-42428-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM536033QPWPTQ1
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 3A 16HTSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 3A 16-PowerTSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LM536033QPWPTQ1 Modeller
Kategori
Spänning - utspänning (min/fast)
Tillv.
Ström - utgång
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - switchande
2,1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Synkron likriktare
Ja
Funktion
Step-down
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångskonfiguration
Positiv
Grad
Automotive
Topologi
Godkännande
AEC-Q100
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Spänning - ingång (min)
3,9V
Leverantörens enhetsförpackning
16-HTSSOP
Spänning - ingång (max)
36V