LM5166EVM-C33A
DigiKeys produktnummer
296-45470-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM5166EVM-C33A
Beskrivning
EVAL BOARD FOR LM5166
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
LM5166 - DC/DC, nedväxling 1 oisolerade utgångar Utgångar utvärderingskort
Kategori
Ström - utgång
500mA
Tillverkare
Texas Instruments
Spänning - ingång
4,5V-65V
Förpackning
Bulk
Regulatortopologi
Buck
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
200kHz
Huvudsyfte
DC/DC, nedväxling
Innehåll
Kort
Utgångar och typ
1 oisolerade utgångar
Använd IC / komponent
LM5166
Spänning - utspänning
3,3V