LM46000PWPR
DigiKeys produktnummer
296-40222-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-40222-1-ND - Remsbit (CT)
296-40222-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM46000PWPR
Beskrivning
IC REG BUCK ADJ 500MA 16HTSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 1V 1 Utgång 500mA 16-PowerTSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)
EDA-/CAD-modeller
LM46000PWPR Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Spänning - ingång (max)
60V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Serie
Spänning - utgång (max)
28V
Aktiv
Frekvens - switchande
200kHz-2,2MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Topologi
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
16-HTSSOP
Spänning - ingång (min)
3,5V