LM43603PWPT
DigiKeys produktnummer
296-37755-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-37755-1-ND - Remsbit (CT)
296-37755-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM43603PWPT
Beskrivning
IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 1V 1 Utgång 3A 16-PowerTSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)
EDA-/CAD-modeller
LM43603PWPT Modeller
Spänning - ingång (max)
36V
Spänning - utgång (max)
28V
Frekvens - switchande
200kHz-2,2MHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (min)
3,5V