LM43600PWPR | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | LM43600PWPR |
Beskrivning | IC REG BUCK ADJ 500MA 16HTSSOP |
Tillverkarens standardleveranstid | 6 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 1V 1 Utgång 500mA 16-PowerTSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | LM43600PWPR Modeller |
Kategori | Spänning - ingång (max) 36V |
Tillv. | Spänning - utspänning (min/fast) |
Serie | Spänning - utgång (max) 28V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ström - utgång |
Artikelstatus Aktiv | Frekvens - switchande 200kHz-2,2MHz |
Funktion Step-down | Synkron likriktare Ja |
Utgångskonfiguration Positiv | Arbetstemperatur -40°C-125°C (TJ) |
Topologi | Monteringstyp Ytmontering |
Utgångstyp | Inkapsling/låda |
Antal utgångar 1 | Leverantörens enhetsförpackning 16-HTSSOP |
Spänning - ingång (min) 3,5V | Basproduktens nummer |