LM1086CSX-3.3/NOPB
DigiKeys produktnummer
LM1086CSX-3.3/NOPBTR-ND - Remsa och spole (TR)
LM1086CSX-3.3/NOPBCT-ND - Remsbit (CT)
LM1086CSX-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM1086CSX-3.3/NOPB
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1,5A TO-263 (DDPAK-3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LM1086CSX-3.3/NOPB Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
5 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
10 mA
Artikelstatus
Aktiv
PSRR
72dB (120 Hz)
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångstyp
Arbetstemperatur
0°C-125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
27V
Inkapsling/låda
TO-263-4, D2PAK (3 stift + flik), TO-263AA
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (DDPAK-3)
Spänning - spänningsfall (max)
1,5V vid 1,5A