CD74HC283M96
DigiKeys produktnummer
296-31579-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-31579-1-ND - Remsbit (CT)
296-31579-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CD74HC283M96
Beskrivning
IC BINARY FULL ADDER 4BIT 16SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Binär heladderare med snabb Carry IC 16-SOIC
EDA-/CAD-modeller
CD74HC283M96 Modeller
Kategori
Antal bitar
4
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
16-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
16-SOIC
Logiktyp
Binär heladderare med snabb Carry
Basproduktens nummer
Spänningskälla
2V-6V