AMC1301QDWVRQ1
DigiKeys produktnummer
296-48286-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-48286-1-ND - Remsbit (CT)
296-48286-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AMC1301QDWVRQ1
Beskrivning
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolering Förstärkare 1 Kretsar 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AMC1301QDWVRQ1 Modeller
Kategori
Ström - utgång/kanal
13 mA
Tillv.
Spänning - spann (min.)
3 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - spann (max.)
5.5 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förstärkartyp
Grad
Automotive
Antal kretsar
1
Godkännande
AEC-Q100
Förstärkning bandbreddsprodukt
1 MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - biasering ingång
60 µA
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,295", 7,50mm)
Spänning - ingång offset
50 µV
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Ström - matning
5,9mA