AMC1301EVM
DigiKeys produktnummer
296-44429-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AMC1301EVM
Beskrivning
EVAL BOARD FOR AMC1301
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AMC1301 1 - Enkel Kanaler per IC Isolering Utvärderingskort för förstärkare
Kategori
Ström - utgång/kanal
13mA
Tillverkare
Texas Instruments
Ström - matning (huvud-IC)
7,2mA
Förpackning
Bulk
Spänning - källa, singel/dual (±)
3V-5,5V