TPL-100/22X45F
DigiKeys produktnummer
2085-TPL-100/22X45F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPL-100/22X45F
Beskrivning
CAP 100F -10% +20% 2.7V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 10mOhm vid 1kHz 1000tim vid 85°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Tillverkare
Tecate Group
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,374" (9,50mm)
Kapacitans
100 F
Storlek/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerans
-10%, +20%
Höjd - monterad (max)
1,831" (46,50mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm vid 1kHz