FN9290-10-100
DigiKeys produktnummer
817-1685-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FN9290-10-100
Beskrivning
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kraftmatningskontakter Uttag, hane blad - modul IEC 320-C14 Panelmontering, fläns
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FN9290-10-100 Modeller
Kategori
Inrymmer en säkring
Ja (säkring medföljer inte)
Tillverkare
TE Connectivity Schaffner
Monteringstyp
Panelmontering, fläns
Serie
Terminering
Fjäder-bur
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Fram eller baksidesmontering
Artikelstatus
Aktiv
Säkringshållare, låda
Säkringshållare, med dubbla säkringar
Kontaktdonsutförande
IEC 320-C14
Panelutskärningsdimensioner
Rektangulär - 28,80mm x 47,10mm
Kontaktdonstyp
Uttag, hane blad - modul
Brandklassning av material
UL94 V-2
Antal positioner
3
Ingångsskydd
IP40
Filtertyp
Filtrerad (EMI, RFI) - kommersiell
Godkännande myndighet
CQC, CSA, ENEC, UL
Strömklassning - filter
10A