VERSAFIT-3/8-0-1.5IN
DigiKeys produktnummer
VERSAFIT-3/8-0-1.5IN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VERSAFIT-3/8-0-1.5IN
Beskrivning
HEATSHRINK 0.4" X 0.125' BLACK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Krimpning Slang, flexibel 0,400" (10,16mm) 2 till 1 Svart 0,125' (38,10mm, 1,50")
Kategori
Väggtjocklek efter krympning
0,025" (0,64mm)
Arbetstemperatur
-55°C-135°C
Typ
Krymptemperatur
70°C
Krympningsförhållande
Lagrings-/infrysningstemperatur
65°F-95°F (18°C-35°C)
Längd
0,125' (38,10mm, 1,50")
Innerdiameter - vid leverans
0,400" (10,16mm)
Basproduktens nummer
Innerdiameter - efter krympning
0,187" (4,75mm)
Föråldrad
Denna produkt tillverkas inte längre.
Annan längd
HEATSHRINK LOW TEMP 3/8" 35' BLK
I lager: 42
HEATSHRINK 0.4" X 0.59' BLACK
I lager: 0
HEATSHRINK 0.4" X 4' BLACK
I lager: 0
HEATSHRINK 0.4" X 60M BLACK