ATUM-16/4-0-STK | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | ATM164K-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ATUM-16/4-0-STK |
Beskrivning | HEATSHRINK DUAL WALL 16MM X 4' |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Krimpning Slang, halvflexibel 0,630" (16,00mm) 4 till 1 Svart 4,00' (1,22m) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Väggtjocklek efter krympning 0,070" (1,78mm) |
Tillv. | Material |
Serie | Egenskaper Vidhäftande fyllning, flamhämmande, vätskebeständig |
Förpackning Bulk | Färg |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-110°C |
Typ | Krymptemperatur 80°C |
Krympningsförhållande | Lagrings-/infrysningstemperatur 32°F-95°F (0°C-35°C) |
Längd 4,00' (1,22m) | Hållbarhetstid 60 månader |
Innerdiameter - vid leverans 0,630" (16,00mm) | Basproduktens nummer |
Innerdiameter - efter krympning 0,157" (3,99mm) |