55A1121-16-9/96-9CS2275
DigiKeys produktnummer
55A1121-16-9/96-9CS2275-DS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
55A1121-16-9/96-9CS2275
Beskrivning
CABLE 2CON 16AWG WHT SHLD FEET
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 (1 partvinnad) Ledare Flerledars kabel White 16 AWG Fläta Ange antal fot i orderkvantitet
Kategori
Skärmtyp
Fläta
Tillv.
Längd
Ange antal fot i orderkvantitet
Förpackning
Digi-Spool™, Continous Spool
Mantelfärg
White
Artikelstatus
Aktiv
Spänning
600 V
Kabeltyp
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Antal ledare
2 (1 partvinnad)
Manteltjocklek (isolering)
0,0080" (0,203mm)
Ledningsdimension
Skärmmaterial
Koppar, förtennad
Ledarmaterial
Koppar, förtennad
Skärmtäckning
85%
Mantelmaterial (isolering)
Spolstorlek
1000,0' (304,8m)
Manteldiameter (isolering)
0,171" (4,34mm)