SR4M4012
DigiKeys produktnummer
PB1000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR4M4012
Beskrivning
BRIDGE 1-PH KBPC8-PB10 50V 150C
Tillverkarens standardleveranstid
34 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B) 12VDC Spolar Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SR4M4012 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillverkare
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Serie
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Monteringstyp
Genomgående hål
Spolström
66.7 mA
Spolspänning
12VDC
Spoleffekt
800mW
Kontaktform
4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B)
Spolresistans
180 Ohms
Kontaktklassning (ström)
8 A
Basproduktens nummer
Switchspänning
400VAC - Max..