TE200B1R0J
DigiKeys produktnummer
A105572-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TE200B1R0J
Beskrivning
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 200W
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 Ohms ±5% 200W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±440ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Egenskaper
Flamsäker, säkerhet
Förpackning
Bulk
Beläggning, höljestyp
Silikonbelagd
Artikelstatus
Aktiv
Monteringsfunktion
Hållare
Resistans
1 Ohms
Storlek/dimension
Diam. 1,575" x L 7,677" (40,00 x 195,00mm)
Tolerans
±5%
Ledartyp
Lödöglor
Effekt (Watt)
200W