SQPW510RJ
DigiKeys produktnummer
A137434-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQPW510RJ
Beskrivning
RES 10 OHM 5% 5W AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 5W Hålmonterade resistorer Axiell Cementöverdrag, brandbeständig, fuktbeständig, säkerhet Trådlindad
Kategori
Egenskaper
Cementöverdrag, brandbeständig, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Axiell
Resistans
Storlek/dimension
0,394" x 0,354" Rektangulär x L 0,866" (10,00mm x 9,00mm x 22,00mm)