SQMBW10270RJ
DigiKeys produktnummer
1712-SQMBW10270RJ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQMBW10270RJ
Beskrivning
SQMB10 270R (WIRE) 5%
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
270 Ohms ±5% 10W Hålmonterade resistorer Radial Cementöverdrag, brandbeständig, fuktbeständig, säkerhet Trådlindad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SQMBW10270RJ Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Cementöverdrag, brandbeständig, fuktbeständig, säkerhet
Serie
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
L 0,787" x B 0,394" (20,00 x 10,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
1,181" (30,00mm)