SQBW60510RJ
DigiKeys produktnummer
1712-SQBW60510RJ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQBW60510RJ
Beskrivning
SQB60 510R (WIRE) 5% FASTON
Detaljerad beskrivning
510 Ohms ±5% 60W Trådlindad Chassimonterade resistorer
EDA-/CAD-modeller
SQBW60510RJ Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Storlek/dimension
L 3,543" x B 0,709" (90,00 x 18,00mm)
Resistans
510 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±5%
Effekt (Watt)
60W