SQBW50120RJ
DigiKeys produktnummer
1712-SQBW50120RJ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SQBW50120RJ
Beskrivning
SQB50 120R (WIRE) 5% FASTON
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Ohms ±5% 50W Trådlindad Chassimonterade resistorer
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SQBW50120RJ Modeller
Kategori
Sammansättning
Trådlindad
Tillv.
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Cementöverdrag, brandbeständig, fuktbeständig, säkerhet
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 3,543" x B 0,748" (90,00 x 19,00mm)
Resistans
120 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,748" (19,00mm)
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Radial
Effekt (Watt)
50W