RT73F2A63K4BTD
DigiKeys produktnummer
1712-RT73F2A63K4BTDTR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT73F2A63K4BTD
Beskrivning
RT 2A 0.25W 63K4 0.1% 25PPM 5K R
Detaljerad beskrivning
63.4 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Temperaturkoefficient
25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)