RT73F1J64K9BTD
DigiKeys produktnummer
1712-RT73F1J64K9BTDTR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT73F1J64K9BTD
Beskrivning
RT 1J 0.2W 64K9 0.1% 25PPM 5K RL
Detaljerad beskrivning
64.9 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Temperaturkoefficient
25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)