RT73F1J205KBTD
DigiKeys produktnummer
1712-RT73F1J205KBTDTR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT73F1J205KBTD
Beskrivning
RT 1J 0.2W 205K 0.1% 25PPM 5K RL
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
205 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Box
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)