RQ73C2B8K06BTD
DigiKeys produktnummer
A140817TR-ND - Remsa och spole (TR)
A140817CT-ND - Remsbit (CT)
A140817DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ73C2B8K06BTD
Beskrivning
RES 8.06 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
Detaljerad beskrivning
8.06 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RQ73C2B8K06BTD Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)