RQ73C2B3K65BTD | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RQ73C2B3K65BTD |
Beskrivning | RES 3.65 KOHMS 0.1% 0.4W 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 18 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 3.65 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RQ73C2B3K65BTD Modeller |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±10ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,030" (0,75mm) |