RQ73C2A6K49BTD
DigiKeys produktnummer
A140632TR-ND - Remsa och spole (TR)
A140632CT-ND - Remsbit (CT)
A140632DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ73C2A6K49BTD
Beskrivning
RES 6.49 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.49 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RQ73C2A6K49BTD Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)