RQ73C2A39K2BTD | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RQ73C2A39K2BTD |
Beskrivning | RES 39.2 KOHMS 0.1% 1/5W 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 18 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 39.2 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RQ73C2A39K2BTD Modeller |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±10ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,026" (0,65mm) |