RQ73C2A39K2BTD
DigiKeys produktnummer
A140196TR-ND - Remsa och spole (TR)
A140196CT-ND - Remsbit (CT)
A140196DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ73C2A39K2BTD
Beskrivning
RES 39.2 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
39.2 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
RQ73C2A39K2BTD Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)