RQ73C2A140KBTD
DigiKeys produktnummer
A139873TR-ND - Remsa och spole (TR)
A139873CT-ND - Remsbit (CT)
A139873DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ73C2A140KBTD
Beskrivning
RES 140 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
Detaljerad beskrivning
140 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RQ73C2A140KBTD Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)