RQ73C2A124RBTDF
DigiKeys produktnummer
1712-RQ73C2A124RBTDFTR-ND - Remsa och spole (TR)
1712-RQ73C2A124RBTDFCT-ND - Remsbit (CT)
1712-RQ73C2A124RBTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ73C2A124RBTDF
Beskrivning
RQ 0805 124R 0.1% 10PPM 1K RL
Detaljerad beskrivning
124 Ohms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)