RQ73C1J66K5BTD | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | RQ73C1J66K5BTD |
Beskrivning | RES 66.5 KOHMS 0.1% 0.15W 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 18 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 66.5 kOhms ±0,1% 0,167W, 1/6W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | RQ73C1J66K5BTD Modeller |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±10ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,024" (0,60mm) |