RQ73C1J66K5BTD
DigiKeys produktnummer
A139495TR-ND - Remsa och spole (TR)
A139495CT-ND - Remsbit (CT)
A139495DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ73C1J66K5BTD
Beskrivning
RES 66.5 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
Detaljerad beskrivning
66.5 kOhms ±0,1% 0,167W, 1/6W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RQ73C1J66K5BTD Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,031" (1,55 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)